Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 maja 2019
Wojskowy kierowca Inspektoratu Wsparcia 2019
Od 9 do 10 maja w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu rywalizowali kierowcy o Miano Najlepszego Kierowcy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w 2019 roku.


Jednym z nadrzędnych celów organizacji edycji konkursu „Wojskowy Kierowca Inspektoratu Wsparcia Roku 2019" było wyłonienie zawodników do drużyny reprezentującej Inspektorat Wsparcia na szczeblu Sił Zbrojnych.

Rywalizacja wymagała od zawodników wszechstronnego przygotowania. Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego obejmującego zagadnienia z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz wiedzy ogólnej z bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Następnie walka o bycie najlepszym wśród kierowców Inspektoratu Wsparcia przeniosła się na placu manewrowy, na którym kierowcy musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia pojazdu marki Star 266. Na trasie musieli pokonać slalom, przejechać przez bramkę oraz wykonać manewry parkowania. Sprawdzian wymagał od żołnierzy ogromnego skupienia oraz doskonałych umiejętności kierowania. Każde dotknięcie bramek lub ich przewrócenie skutkowało punktami karnymi.

Ostatnim zadaniem z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy była przedlekarska pomoc medyczna. W zadaniu tym należało zabezpieczyć miejsce wypadku, powiadomić odpowiednie służby medyczne pamiętając o procedurach, udzielić pomocy w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Rywalizacja była zacięta, ale wszystko odbywało się w duchu Fair-Play. Miano najlepszego „Wojskowego Kierowcy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Roku 2019” uzyskał:

mł. chor. Andrzej NOWICKI z Centrum Szkolenia Logistyki

Drugie miejsce wywalczył kpr. Tomasz GAWEŁ z Centrum Szkolenia Logistyki, trzecie miejsce zajął kpr. Sylwester KUNAT z 1 Brygady Logistycznej.

Medale, puchary, dyplomy oraz nagrody wręczył Komendant Centrum Szkolenia Logistyki płk Mariusz KALISZUK wraz z Dowódcą batalionu zabezpieczenia szkolenia – ppłk. Jackiem STRYCHARCZYKIEM oraz Komendantem Ośrodka Szkolenia Kierowców – mjr. Szymonem CZARNASEM.

Przyznano także nagrody za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach indywidualnych:

 • z techniki kierowania samochodem – kpr. Sylwester KUNAT z 1 Brygady Logistycznej;
 • z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych -  sierż. Krzysztof PILARSKI z 1 Regionalnej Bazy Logistycznej;
 • z testu pisemnego z przepisów ruchu drogowego – st. szer. Paweł DĄBROWSKI z Centrum Szkolenia Logistyki;

Na podstawie uzyskanych wyników Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych reprezentować będą:

 • mł. chor. Andrzej NOWICKI – Centrum Szkolenia Logistyki
 • kpr. Tomasz GAWEŁ – Centrum Szkolenia Logistyki
 • kpr. Sylwester KUNAT – 1 Brygady Logistycznej;
 • st. szer. Paweł DĄBROWSKI – Centrum Szkolenia Logistyki
 • st. szer. Paweł RĘBISZ – 3 Regionalna Baza Logistyczna 

 

zawodnik rezerwowy

 

 • sierż. Krzysztof PILARSKI – 1 Regionalna Baza Logistyczna 

 

kpt. Maciej Durma

Dołączona galeria zdjęć: Wojskowy kierowca Inspektoratu Wsparcia 2019
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz

  
 • BIP
Jednostki Podporządkowane