Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2019
Dzień Flagi i Święto Konstytucji w IWsp SZ
30.04.2019. Bydgoszcz. Żołnierze i pracownicy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Dnia Flagi oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja.


W okolicznościowym przemówieniu generał Dariusz Łukowski przypominał: Przez minione 228 lat zmieniały się czasy i obyczaje, ale wartości pozostały te same. Wydarzenia, jakie się rozgrywały podczas Sejmu Czteroletniego nadal w naszej świadomości zajmują bardzo ważne miejsce. Dziś jesteśmy dumni nie tylko z wysiłków reformatorskich naszych przodków, ale również z osiągnięć suwerennej i demokratycznej współczesnej Polski. Taką wymowę ma też Święto Flagi – radosne, ale jest też wyrazem szacunku dla pokoleń Polaków, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę pod biało-czerwonym sztandarem.

Podczas uroczystego apelu zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, rozkazem Szefa Sztabu Generalnego oraz szefa Inspektoratu Wsparcia SZ, generał dywizji Dariusz Łukowski wręczył medale żołnierzom i pracownikom wojska.

Generał pogratulował odznaczonym i podziękował za dobrą służbę i pracę, a także pozdrowił żołnierzy i pracowników IWsp SZ oraz jednostek bydgoskiego garnizonu.

Na zakończenie uroczystości Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz odegrała Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Dołączona galeria zdjęć: Dzień Flagi i Święto Konstytucji w IWsp SZ
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane