Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 listopada 2018
Narodowe Święto Niepodległości w IWsp SZ
08.11.2018. Bydgoszcz. Żołnierze i pracownicy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uczcili Święto Niepodległości podczas uroczystej zbiórki.


Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych reprezentował płk Artur Kępczyński. W swoim okolicznościowym przemówieniu podkreślał: „Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków najważniejsze święto państwowe. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał wolność i suwerenność”.

Zwrócił również uwagę, że „Dziś żyjemy w kraju wolnym i suwerennym, bezpiecznym, dynamicznie się rozwijającym. Jesteśmy ważną częścią wspólnoty wolnych narodów skupionych w Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckim”.Pułkownik Kępczyński przytoczył historię pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który niegdyś znajdował się na terenie kompleksu, a który z okazji stulecia niepodległości postanowiliśmy przywrócić. Jednocześnie zachęcił do uczestnictwa w sobotnich uroczystościach.

Podczas apelu Szef IWsp SZ wz. płk Artur Kępczyński wręczył żołnierzom i pracownikom wojska medale i odznaczenia. Przy tej okazji złożył również podziękowania za codzienną służbę i pracę. Pogratulował również wszystkim wyróżnionym medalami państwowymi i resortowymi oraz odznakami pamiątkowymi, listami gratulacyjnymi i pochwałami.

Spotkanie zwieńczył koncert Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

Dołączona galeria zdjęć: Narodowe Święto Niepodległości w IWsp SZ
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane