Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 października 2018
Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych
06.10.2018 r. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości na Błoniach Politechniki Opolskiej odbył się Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych.


Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Opolski Adrian Czubak, a przedsięwzięcie objął patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Piknik poprzedziła konferencja, podczas której wojewoda opolski podziękował obecnym dowódcom i komendantom poszczególnych służb mundurowych za ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa regionu. Z rąk wojewody symboliczną statuetkę odebrał dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz.

Podczas Pikniku Niepodległościowego Służb Mundurowych zaprezentowali się żołnierze z jednostek wojskowych Opolszczyzny oraz funkcjonariusze kilkunastu formacji mundurowych województwa. Obecni byli również członkowie grup rekonstrukcyjnych oraz przedstawiciele cechów rzemieślniczych. Piknik miał charakter otwarty i był skierowany do wszystkich mieszkańców regionu. Każda z służb mundurowych zorganizowała pokazy umiejętności swoich funkcjonariuszy, stanowiska prezentujące sprzęt i wyposażenie formacji oraz konkursy i wydarzenia o charakterze profilaktycznym. Żołnierze i funkcjonariusze przygotowali pokazy dynamiczne, każdy mógł wziąć udział w konkurencjach sportowych oraz obejrzeć pokazy artystyczne.


10 Brygada Logistyczna zaprezentowała uzbrojenie, umundurowanie i wyposażenie indywidualne żołnierzy, pojazdy ciężarowo-terenowe, zestawy niskopodwoziowe, wózki widłowe i ambulans medyczny. Kucharze i piekarze częstowali gości wojskową grochówką oraz chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej. Każdy również mógł spróbować swoich sił na trenażerach strzeleckich.

 

kpt. Piotr Płuciennik

Dołączona galeria zdjęć: Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261416302
fax. 261416296

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane