Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 października 2018
Święto Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
04.10.2018 r. Bydgoszcz. Zaproszeni goście, żołnierze oraz pracownicy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uroczyście obchodzili dwunastą rocznicę utworzenia IWsp SZ.


Uroczystości poprzedziła msza święta w Kościele Garnizonowym koncelebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa Guzdka. Nabożeństwo w intencji żołnierzy i pracowników Inspektoratu Wsparcia odbyło się również w ciechocińskiej parafii prawosławnej, a kolejne odbędzie się w bydgoskim kościele ewangelickim.

Na zaproszenie Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych na święto przybyli: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, byli Szefowie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generałowie Zbigniew Głowienka i Edward Gruszka, byli Szefowie Sztabu Generalnego WP, generałowie Mieczysław Cieniuch i Mieczysław Gocuł oraz przedstawiciele duchowieństwa, delegaci władz rządowych i samorządowych oraz przedstawiciele służb mundurowych oraz jednostek i instytucji garnizonu Bydgoszcz.

Szef Inspektoratu gen. dyw. Dariusz Łukowski w przemówieniu podsumował dwunastoletnią działalność Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. - Przez cały ten czas wielokrotnie zmieniała się nasza struktura, doskonaliliśmy system wsparcia logistycznego wojsk, aby stać się instytucją w jak najwyższym stopniu spełniająca wymogi, jakie stawia przed nami Sojusz Północnoatlantycki. Stanowimy instytucję logistyczną nowej generacji, odpowiedzialną za kompleksowe wsparcie wojsk w kraju i poza jego granicami – mówił generał. Wspomniał również o wyzwaniach jakie czekają żołnierzy i pracowników RON w najbliższym czasie. - W przyszłym roku zmienia się zarówno usytuowanie Inspektoratu, jak i jego rola. W nowym systemie kierowania i dowodzenia podlegać będziemy bezpośrednio Szefowi Sztabu Generalnego. Nakłada to na nas nowe zadania i nowe obowiązki – mówił generał Łukowski. Na zakończenie podziękował żołnierzom i pracownikom za codzienną i niełatwą służbę oraz  szczególne zaangażowanie w proces rozwoju nie tylko Inspektoratu Wsparcia ale i całych Sił Zbrojnych.

Dowódca Generalny RSZ, gen. broni Jarosław Mika podziękował żołnierzom i pracownikom Inspektoratu Wsparcia za udział i zaangażowanie w nieustanny rozwój Sił Zbrojnych. – Dziś, trudno wyobrazić sobie Siły Zbrojne - niezależnie od podporządkowania, podległości, koloru mundury - funkcjonujące bez Waszego wsparcia. To codzienność, ćwiczenia, realizacja zadań przez jednostki wojskowe zgodnie z wojennym przeznaczeniem. O poziomie realizacji Waszych zadań świadczy dobre poczucie każdego żołnierza również żołnierza wojsk sojuszniczych, który przyjeżdża i ćwiczy na terenach Rzeczypospolitej Polskiej. Za to bardzo serdecznie dziękuję i o to wsparcie na przyszłość jeszcze również proszę. Gratuluję utrzymajcie ten kierunek, który został przez Inspektorat Wsparcia SZ wypracowany przez lata, osiągnięty ciężką pracą – zakończył Dowódca Generalny.

Podczas zbiórki uhonorowano żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej medalami resortowymi oraz innymi wyróżnieniami.

Tradycyjnie z okazji święta Inspektoratu zostaną rozegrane turnieje sportowe: piłki siatkowej, strzelecki oraz tenisowy.

Wydział Działań Komunikacyjnych

Dołączona galeria zdjęć: Święto Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261416302
fax. 261416296

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane