Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 października 2018
Międzynarodowe spotkanie logistyków
02-03.10.2018 r. Opole. Oficerowie z Polski, Węgier, Czech i Słowacji wzięli udział w spotkaniu roboczym w sprawie formowania Dowództwa Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego.


W spotkaniu uczestniczyło ośmiu oficerów z Węgier, Czech i Słowacji oraz oficerowie ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz kadra 10 Brygady Logistycznej. Gospodarzem spotkania był dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz.

 

Celem wizyty było opracowanie harmonogramu przygotowania Dowództwa Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego (ang. Joint Logistic Support Group – JLSG), a w tym treningów, ćwiczeń oraz warsztatów, które będą niezbędne w procesie zgrywania międzynarodowego personelu oraz doprecyzowanie obsady etatowej Dowództwa JLSG. Efektem spotkania było określenie formalnych wymagań na poszczególnych stanowiskach służbowych, a także uszczegółowienie odpowiedzialności narodowej za poszczególne obszary robocze. Wypracowane wnioski i propozycje zostały przesłane do państw Grupy Wyszehradzkiej, gdzie będą poddane analizie na wyższych szczeblach dowodzenia.

 

Wizyta była również okazją do przedstawienia dorobku 10 Brygady Logistycznej, historii, tradycji i zadań, które na co dzień wykonują żołnierze z Opola. Goście odwiedzili Salę Tradycji oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej. 

 

Dwudniowe spotkanie zamknął szef Logistyki 10 Brygady Logistycznej podpułkownik Bogdan Drąg i zaprosił gości na kolejną wizytę roboczą w styczniu 2019 roku. 

 

***


Połączona Grupa Wsparcia Logistycznego (ang. Joint Logistic Support Group – JSLG) to sojusznicza struktura powołana do kierowania i koordynacji logistyki w czasie działań bojowych. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie logistyczne komponentów: lądowego, morskiego, powietrznego oraz wojsk specjalnych, wykonujących zadania w ramach wielonarodowej połączonej operacji wojskowej.

kpt. Piotr Płuciennik

Dołączona galeria zdjęć: Międzynarodowe spotkanie logistyków
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261416302
fax. 261416296

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane