Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 września 2018
Podsumowanie Dni otwartych Wystawy Sił Zbrojnych
Organizowane po raz drugi Dni Otwarte podczas Wystawy Sił Zbrojnych w Kielcach potwierdziły, że zainteresowanie Siłami Zbrojnymi jest bardzo duże, a spotkania wojska ze społeczeństwem potrzebne.


Wystawa Sił Zbrojnych to nieodłączny element Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Zgromadzony w Kielcach sprzęt wojskowy budzi nie tylko ciekawość producentów, ale również społeczeństwa, dla którego już po raz drugi zorganizowano Dni Otwarte. W tym roku, szczególnie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, ale również goście z całego kraju obejrzało ekspozycję 380 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego z ponad 30 jednostek Dowództwa Generalnego - Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, a także Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Największym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się ciężkie pojazdy wojskowe wystawione na terenie zewnętrznym jak np. czołgi Leopard 2 i PT-91, wozy zabezpieczenia technicznego, Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, samobieżny moździerz RAK czy samobieżny zestaw przeciwlotniczy POPRAD. W halach A i B kieleckich targów każdy rodzaj sił zbrojnych przygotował ekspozycje, na których przedstawiono drobniejszy sprzęt wojskowy. Zwiedzający mogli wziąć w rękę karabin, pistolet, przymierzyć elementy wyposażenia indywidualnego, poćwiczyć na trenażerach i symulatorach czy spróbować racji żywnościowych. Dzieci chętnie bawiły się z saperskimi robotami, które wręczały im drobne upominki. Ciekawie zaprezentowały się uczelnie wojskowe, które przedstawiły swoją ofertę dydaktyczną i zachęcały młodzież do rozpoczęcia kariery wojskowej. Ważnym elementem wystawy były stoiska muzeów wojskowych, które przybliżały zwiedzającym historię Oręża Polskiego.

 

Dniom Otwartym towarzyszyły pokazy dynamiczne jak np. tresura psów policyjnych, aikido czy pokazy sprawnościowe grup operacyjnych. Dla zwiedzających kucharze z jednostek wojskowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych ugotowali smaczną wojskową grochówkę, która cieszyła się wyjątkowym powodzeniem.

 

Przygotowanie i zabezpieczenie Wystawy Sił Zbrojnych to ciężka praca ponad tysiąca żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników resortu obrony narodowej.

Dołączona galeria zdjęć: Podsumowanie Dni otwartych Wystawy Sił Zbrojnych
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261416302
fax. 261416296

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane