Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 czerwca 2018
Remontowcy ćwiczyli w polu
W dniach od 18 do 20 czerwca 2018 roku, w Garnizonie Żagań, odbywały się ćwiczenia taktyczno – specjalne pk. ONYKS-18 z pododdziałami 11 Batalionu Remontowego.


Ćwiczenie ONYKS-18 pozwoliło na kompleksowe sprawdzenie pododdziałów 11 Batalionu Remontowego do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem. W ramach ćwiczenia przeprowadzono szkolenie taktyczno – logistyczne na temat „Zajęcia zgrywające pododdział logistyczny”. Oprócz etatowych żołnierzy zawodowych batalionu, w ćwiczeniach wzięli udział żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych, którzy wykonywali swoje zadania na stanowiskach funkcyjnych w kompanii ewakuacyjnej.

Pododdziały sprawnie wykonały marsz z koszar w docelowe miejsce usytuowane na terenie żagańskiego poligonu. W trakcie przemieszczenia żołnierze rozpoznali rejon, zajęli go i rozwinęli punkt zbiórki uszkodzonego sprzętu. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy wysokiej temperaturze powietrza, zorganizowano zabezpieczenie bojowe w rejonie rozwinięcia.

W ramach ćwiczenia żołnierze z grupy ewakuacyjno-remontowej ewakuowali uszkodzony sprzęt z pola walki do rejonu punktu zbiórki uszkodzonego sprzętu. Tam na miejscu specjaliści wykonali szereg zadań obsługowo-naprawczych w warunkach polowych.

Kolejnym przedsięwzięciem było sprawdzenie norm szkoleniowych żołnierzy w sytuacji skażeń bronią masowego rażenia i toksycznymi środkami trującymi. Sprawdzono również reakcję pododdziałów na ogłoszenie alarmu powietrznego i ataku grupy dywersyjno - rozpoznawczej. Po zakończeniu zajęć taktycznych w dniu 20 czerwca 2018 roku na Strzelnicy Garnizonowej w Krośnie Odrzańskim zrealizowano szkolenie ogniowe.

Podsumowując wysiłek swoich podwładnych, dowódca 11 Batalionu Remontowego podpułkownik Ireneusz Maślanka powiedział - „Często przychodzi żołnierzom wykonywać zadanie z dużym wysiłkiem i poświęceniem, w niedogodnych warunkach. Czym szybciej się z tym oswoimy i będziemy sprawnie osiągali wyznaczone cele, tym łatwiej będzie nam sprostać wyzwaniom w chwilach zagrożenia czy kryzysie”.

 

kpt. Marek Cieplicki

Dołączona galeria zdjęć: Remontowcy ćwiczyli w polu
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane