Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 czerwca 2018
Kolejna inwestycja bydgoskiego RZI zakończona
2018.06.19 Łódź. Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uczestniczył w otwarciu budynku dydaktycznego w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.


Przebudowa budynku dydaktycznego to inwestycja, w ramach której, wykonano nową elewację, zmodernizowano system centralnego ogrzewania, wyremontowano wnętrza i ułożono nową instalację elektryczną. Jego wyposażenie pozwala kursantom na kształcenie się w zakresie ratownictwa medycznego, epidemiologii czy pomocy medycznej poszkodowanym w środowisku skażenia czynnikami broni masowego rażenia, na najwyższym światowym poziomie.

Podczas pobytu w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego Szef IWsp SZ gen. bryg. Dariusz Łukowski oraz Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury z Bydgoszczy płk Jarosław Raca odwiedzili obiekty szkoleniowe i dydaktyczne, w których słuchacze nabywają teoretyczne i praktyczne umiejętności niezbędne do ratowania życia ludzkiego. Symulator warunków pola walki, czy fantomy imitujące ludzki organizm  to wysoko zaawansowane technologie pozwalające na realne przygotowanie się do wykonywania zadań w najtrudniejszych bojowych warunkach.

 

st.chor.szt. Sławomir Mrowiński

Dołączona galeria zdjęć: Kolejna inwestycja bydgoskiego RZI zakończona
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane