Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 czerwca 2018
Pierwsze zadania transportowe
Dzień 7 czerwca 2018 r. dla żołnierzy 1 batalionu logistycznego był od godzin porannych pracowity – żołnierze wykonali pierwsze zadanie transportowe w ramach działań sojuszniczych.


Dowódca grupy zadaniowej starszy sierżant Robert Gołębiewski otrzymał zadanie odebrania z transportu morskiego z Gdyni 20 ton środków materiałowych IV klasy i dostarczenia ich w tym samym dniu do 477 kompanii medycznej z 30 Brygady Medycznej wojsk amerykańskich ćwiczącej na poligonie w Toruniu.

  

Odbyły się również zajęcia ze szkolenia ogniowego prowadzone przez kapitana Adriana Całę. Żołnierze wykonali bojowe strzelanie dzienne i nocne na strzelnicy stacjonarnej 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Ocenienie poddano  zarówno umiejętności strzeleckie jak również umiejętności posługiwania się środkami ochrony przed bronią masowego rażenia i znajomość zasad działania w strefie skażeń promieniotwórczych i chemicznych. 

 

W dniu 7 czerwca 2108r. odwiedził żołnierzy 1 batalionu logistycznego dowódca Gwardii Narodowej wojsk USA stacjonujących w Stanie Illinois generał dywizji Michael Zerbonia. Generał zapoznał się z rozmieszczeniem i funkcjonowaniem oraz możliwościami transportowymi 1 batalionu logistycznego. Dowódca major Dominik Trentkiewicz przedstawił zakres możliwości działania poszczególnych zespołów logistycznych takich jak: ewakuacja sprzętu z rejonu działań, załadunek i rozładunek sprzętu wojskowego na środki transportowe, ewakuacja rannego, wymiana koła w samochodzie terenowym oraz działanie indywidualne żołnierza w ramach wprowadzanego do szkolenia ogniowego nowych zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią – BLOS. Oficerowie pionu operacyjnego 1 blog przedstawili generałowi sytuację operacyjną w rejonie odpowiedzialności batalionu w ramach ćwiczeń sojuszniczych Saber Strike - 18.

 

Na terenie obozowiska - rozmieszczenia batalionu, realizowano codzienne czynności takie jak pełnienie warty, przygotowywanie posiłków jak również rozbudowę punktów obrony i ochrony – „force protection”, za którą w batalionie odpowiedzialny jest porucznik Michał Kulawiak.

st. chor. szt. Cezary Popko

Dołączona galeria zdjęć: Pierwsze zadania transportowe
generuj pdf
Kontakt

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261416302
fax. 261416296

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane